To takie proste!
Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim
Strona głowna  /  Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
Aktualności

              Środowisko, w którym wychowujemy nasze dzieci w dużym stopniu różni się od tego, w którym wychowywaliśmy się kiedyś. Internet, telewizja satelitarna, gry komputerowe, pięknie wydane, kolorowe książeczki – wszystko to oddziałuje na umysły naszych dzieci. Dzięki temu dzieci już od najmłodszych lat posiadają znacznie większy zakres wiedzy i informacji niż my w ich wieku. Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata. Badaniu, obserwacji i odkrywaniu właściwości rzeczy i zjawisk towarzyszy napięcie, które dostarcza dziecku różnorodnych przeżyć: zadowolenia, satysfakcji, radości z tego, że coś poznało, odkryło, doszło do jakiegoś wniosku. Działalność badawcza wywiera korzystny wpływ na różne sfery rozwoju dziecka, m. in. na sferę aktywności twórczej. Dzieje się tak, gdyż dziecko podejmując zabawę badawczą staje przed określonym problemem, którego rozwiązanie jest bezpośrednim celem samej zabawy. Zabawy badawcze są też świetną okazją do kształtowania się w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych tj. : analiza, synteza, porównywanie i uogólnianie. Przy okazji dzieci rozwijają umiejętność krytycznego myślenia, wytrwałość, koncentrację uwagi, spostrzegawczość oraz poszerzają horyzonty myślowe.

Zapraszamy do obejrzenia w galerii zdjęć Muchomorkowych eksperymentów mlecznych......

Katarzyna Dziubich

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-14 18:40:27

Serdecznie zapraszam 4 marca o godzinie 13.00 na  spotkanie  z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radziejowie.

Rodzice zainteresowani  spotkaniem proszeni są o zgłaszanie się  do sekretariatu w celu wpisania na listę.

Katarzyna Ulewicz - dyrektor przedszkola

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-13 10:25:05

Dzisiejszym dzieciom trudno uwierzyć w to, że kiedyś nie było telefonów komórkowych, tabletów, laptopów z dotykowym ekranem i Internetu, a zabawa przebiegała równie fantastycznie, a może nawet i lepiej. Muchomorki postanowiły spróbować czy rzeczywiście tak było….zatem grały w warcaby, klasy, kapsle oraz w gumę. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że przy zabawach naszych ukochanych babć i dziadków spędziliśmy wspaniałe i radosne chwile.

 

Katarzyna Dziubich

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-12 19:37:07

        W dniach od 04 do 08 lutego 2017 roku w naszym Przedszkolu odbyły się uroczystościz okazji Dnia Babci i Dziadka. Zajmują oni szczególne miejsce w serduszku małego dzieckai są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dlatego, Dzień Babci i Dziadka obchodzimyw naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Muchomorki, Jagódki, Motyle, Pszczółkioraz Słoneczka w tych dniach zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze,  wnuczęta wyraziły swoją miłość
i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem Niejednej babci i dziadkowi zakręciła się łza w oku.Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane samodzielnie upominki i laurki z pięknymi życzeniami. Następnie przedszkolaki zaprosiły babciei dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwośći zrozumienie.To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwei rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkaniai chwile spędzone wspólnie z wnukami, z pewnością pozostaną w pamięci zarówno dzieci jak i Babć oraz Dziadków.

 

    Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków.   

                                                                                                                                                                                                                                                                                    
 

 

Elżbieta Sobieraj

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-12 08:33:27

       Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas w piątek 11 stycznia, kiedy to odbył się wielki bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, strażaka, Spider-Mana, tygryska, pszczółkę ,…  nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich . W tym roku animatorzy rozbawiali milusińskich w naszym przedszkolu. Chodzące Maskotki zaprosiły do tańca Mai, który rozpoczął wspólną zabawę Małych Imprezowiczów.
Te ciekawe przebrania, balony, serpentyny ale również specjalna muzyka, zabawy tematyczne, na zawsze zostaną w pamięci Maluchów.

                             

                                                                                                               Elżbieta Sobieraj

                                                                                                              Marzanna Czyżniak

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-12 08:18:39

4 lutego

Dzień Babci i Dziadka w grupie Muchomorki

5 lutego

Dzień Babci i Dziadka w grupie Jagódki

6 lutego

Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie 

7 lutego

Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedroneczki

7 lutego 

Wyjazd grupy Motyle do teatru w Inowrocławiu

8 lutego 

Dzień Babci i Dziadka w grupie Motyle i Słoneczka

8 lutego

Dzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego

Kapsuła czasu- pokaz multimedialny

21 lutego

Owady- teatrzyk dla dzieci

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-02-06 18:16:27

Informacje dotyczące rekrutacji dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020 znajdą Państwo w BIP-e w zakładce rekrutacja

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-25 12:55:29

        Nadeszły wyczekiwane przez najmłodszych ferie zimowe. W związku z zimową przerwą szkolną  Policja przygotowała kilka wskazówek dla najmłodszych oraz rodziców. Przerwa szkolna jest po to by odpoczywać, bawić się i realizować zainteresowania na które brakuje czasu w okresie trwania szkoły. Ferie zimowe kojarzą się z zabawą na śniegu, wyjazdami na zimowiska, choć nie tylko. Pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swoich współtowarzyszy zabawy.

Pamiętajcie:

  • pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach
  • nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości
    dróg i zbiorników wodnych
  • używajcie kasków podczas jazdy na nartach, do 16 roku życia jest to obowiązek na
    zorganizowanym stoku narciarskim
  • dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów
  • nigdy nie doczepiajcie sanek do samochodu – takie kuligi są niebezpieczne!
  • pamiętajcie o elementach odblaskowych - nie tylko poza miastem.
komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-14 08:00:58

Uwaga Rodzice

W dniu 13 stycznia zapraszamy Państwa wraz z dziećmi
na 27 Finał WOŚP do Hali Sportowej przy
 Szkole Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim.

Z uwagi na zapewnienie przez organizatora atrakcji dla dzieci
 (animacje, konkursy, zabawy) Przedszkolny Finał WOŚP
 i związane z nim występy  odbędą się na Hali Sportowej.
Spotykamy się na miejscu o godzinie 16.45.

Tradycyjnie Przedszkolaki zaprezentują się w tańcach
i piosenkach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-08 13:51:09

Na łąki, na pola, biały śnieżek leci,
Już święty Mikołaj, śpieszy się do dzieci.
Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie
Po łąkach, po polach, po szerokim lesie
Czekając cierpliwie stańcie dookoła
Już święty Mikołaj wchodzi do przedszkola.

 

         Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając - nasze przedszkole, w ramach społecznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” realizuje cykl spotkań z książką. Nauczycielki we wszystkich grupach codziennie, w trakcie poobiedniego odpoczynku, czytają dzieciom bajki. Do akcji włączają się również rodzice, odwiedzają nas również zaproszeni goście.

        6 grudnia do naszego przedszkola przyjechał św. Mikołaj, który przywiózł dzieciom podarunki. Każda grupa śpiewała i mówiła wiersze dla Mikołaja, a Pani Dyrektor Katarzyna Ulewicz czytając dzieciom zabawny wiersz o Mikołaju, rozpoczęła Mikołajkowy Tydzień Czytania. Celem spotkania było rozpowszechnianie czytelnictwa i wprowadzenie dzieci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Kolejnymi goścmi byli Pani Miranda Małkowska- Kierownik Żłobka, która z radością przeczytała nam bajkę „Bałwanek”, emertytowna Dyrektor przedszkola Pani Renata Woźniak. Czytanie wzbudziło zaciekawienie i zachwyt u naszych przedszkolaków. Malujące się na twarzach dzieci skupienie zdawało się mówić, że zostali przeniesieni w krainę bajek. Odwiedził nas również Tata Gabrysi z grupy Słoneczka Pan Cezary Szymański, który przeczytał  ulubione wierszyki swojej córki oraz Dziadek Kacperka z grupy Jagódki Pan Piotr Dziubich. Głośnemu czytaniu towarzyszyły pogadanki, zgadywanki dotyczące ulubionych książek i bohaterów literackich.

 

WARTO CZYTAĆ!

Czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, znakomity sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych. Dziecko słucha wówczas głosu zaangażowanego w czytanie rodzica lub nauczyciela, może obserwować jego mimikę i gesty. Jest to świetny czas do wspólnej zabawy i śmiechu, ale też do prowadzenia rozmów. Często dzieci zadają pytania, aby upewnić się, czy dobrze zrozumiały treść książki, poznają znaczenie słów lub mają skojarzenia z poruszanymi tematami.

 

Beata Królak

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-06 15:09:23