Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim
To takie proste!
Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim
Strona głowna  /  Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
Aktualności

Serdecznie dziękuję sponsorom i rodzicom za wsparcie okazane przy organizacji  XVIII Pikniku Rodzinnego,
który odbył się w dniu 10 czerwca 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym „Kujawiaczek”.

Wraz z podziękowaniami proszę przyjąć życzenia wielu sukcesów 
i powodzenia w realizacji wszystkich planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dyrektor przedszkola - Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-18 10:15:36

W dniu 14 czerwca przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się na niesamowitą wyprawę do leśniczówki w Trojaczku, gdzie gościny udzielił im leśniczy leśnictwa Piotrków Kujawski pan Michał Kowalski. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerowi po lesie i wzdłuż stawów w towarzystwie leśników pana Jana i Michała Kowalskich. Szczególny zachwyt wśród dzieci wzbudziły kwitnące lilie wodne i rybki, które mogli obserwować w stawie. Kolejną atrakcją naszego pikniku  było spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w  Radziejowie i Posterunku  Policji w Piotrkowie Kujawskim. Dzieci mogły obejrzeć radiowóz, sprawdzić jego wyposażenie. Policjanci rozmawiali z Przedszkolakami o zachowaniu się w lesie i podczas pobytu nad wodą.  Po licznych atrakcjach przyszedł czas na  piknik na świeżym powietrzu i pyszne kiełbaski ufundowane przez tatę Zosi.

To był niezapomniany wyjazd. Dziękujemy bardzo, że mogliśmy skorzystaćz gościnności pana leśniczemu o oraz uprzejmości policjantów. Dzięki temu przedszkolaki już od najmłodszych lat nabywają prawidłowe nawyki dotyczące zachowania w lesie i bezpieczeństwa na drodze. 

Dorota Kurant

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15 09:58:14

 

                                    Każde czynienie dobra, sprawianie innym przyjemności          
                        można zaliczyć do własnego sukcesu.

 

                                                                                                        Stanisław Kowalski

          XVIII Piknik Rodzinny, który odbył się 10 czerwca zaliczamy więc do sukcesu. Dzięki ogromnej pracy rodziców, hojności sponsorów, zaangażowaniu pracowników wspomagających nas  placówek,   przebieg pikniku i jego organizacja wypadła sprawnie.  Piknik chociaż już osiemnasty, to pierwszy w nowym przedszkolu i na nowym miejscu. Przyległy do przedszkola teren zagospodarowałyśmy w całości. Jedyna rzecz na jaką mogłyśmy narzekać to ….pogoda. Prawie 30 stopniowy upał sprawił, że wielu uczestników, zwłaszcza z małymi dziećmi, szybko rezygnowało z pobytu na pikniku. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowolone. Cieszy  bardzo fakt, że tyle osób, bezinteresownie nas wsparło, pomogło nam, odpowiedziało na  zaproszenia oraz prośbę o pomoc finansową lub rzeczową. Przede wszystkim gorąco dziękujemy Panu Sławomirowi Boguckiemu Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawski i rodzicom za zaangażowanie. Dziękujemy pracownikom BiOK, WTZ i PDPS, którzy poświęcili swój wolny czas i pracowali na naszą rzecz.
         Za uatrakcyjnienie imprezy swoją obecnością  podziękowania składamy  miejscowej OSP, Pogotowiu Ratunkowemu z Radziejowa, Myśliwym z Koła Łowieckiego „Grzywacz”  i grupie Motocyklowej z Piotrkowa Kujawskiego. Dziękujemy za atrakcyjne występy młodym Karatekom z Inowroclawskiego Klubu Sportowego Sekcja Piotrków Kujawski,  Tancerzom  ze Szkoły Tańca Adama Borzęckiego, zespołowi tańca z BiOK,  klasie  IIIe i jej wychowawczyni ze Szkoły Podstawowej oraz uczestnikom WTZ. Dziękujemy Kierownikowi i Funkcjonariuszom Policji z miejscowego Posterunku Policji, że dbali o nasze bezpieczeństwo.

Bogumiła Pawłowska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-12 14:46:27

10 CZERWCA 2018 r. 
                            XVIII PIKNIK RODZINNY

 

W programie występy:

 • Przedszkolaków,
 • Uczniów Szkoły Podstawowej;
 • Uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej;
 • Sekcji tańca z BiOK w Piotrkowie Kujawskim;
 • Artystów z Agencji „Pomarańczowa”;
 • Dzieci ze Studia Tańca Adama Borzęckiego.
 •  
 • Proponujemy zabawy i konkursy z udziałem artystów   oraz  dmuchane atrakcje,  samochody, motory,  kącik zabaw, spotkania z Policją, Strażą Pożarną i Pogotowiem Ratunkowym.

Oferujemy także:

 • loterię fantową, kolorowy tapir, makijaże,
 • lody, napoje, pizza, kawa, herbata,
 • ciasto domowego wypieku, kiełbaskę z grilla, żurek

Zapraszają: Rada Rodziców i Rada Pedagogiczna

Przedszkola Samorządowego "Kujawiaczek"

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-30 12:15:53

             W dniu 24 maja na placu przed budynkiem przedszkola zrobiło się gwarno  i kolorowo, wtedy to pojawiły się tam księżniczki, wróżki, strażacy, rycerze i wiele innych pięknych bajkowych postaci, za które przebrane były dzieci.

            Punktualnie o godzinie 9.30 wyruszył pochód. W tym roku paradę prowadziły dzieci   z grupy „Motylki”. Nad bezpieczeństwem uczestników, jak co roku czuwała policja. W tym miejscu chcieliśmy serdecznie podziękować, że możemy zawsze liczyć na ich pomoc. Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!!!

            Przedszkolaki żwawo przemierzali drogę z przesłaniem „Czytanie książek to wspaniała zabawa”. Kolorowe stroje przyciągały uwagę przechodniów, którzy zatrzymywali się na chwilę by przyjrzeć się dzieciom.

            Po dotarciu do remizy na dzieci czekały atrakcje: wręczenie dyplomów dla „Mola Książkowego”, recytacja przez przedstawicieli grup wierszy pełnych życzeń i przyrzeczeń dla książki. Dzieci z grupy „Słoneczka” zaśpiewały piękną piosenkę „Bajkowe bajanie” dedykowaną książce. Nasze ambasadorki czytania przeczytały wiersz J. Brzechwy „Żuk” oraz wiersz „Rzekotka i grzechotka”. Nie zabrakło też wesołych przerywników w postaci tańców przy bajkowej muzyce. Uroczystość zakończyło spotkanie literacko-muzyczne „Śpiewająca biblioteka”.

Ewa Staszak

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-29 07:50:26

           Już po raz czwarty miesięcznik Bliżej Przedszkola zainicjował Ogólnopolski Bieg Przedszkolaków „Sprintem do Maratonu”. W dniach od 7 do 18 maja w placówkach w całej Polsce organizowano biegi przedszkolaków. W akcji wzięło udział 671 placówek, a 50036 przedszkolaków stanęło na linii startu, pokonując łączny dystans 26317,62 kilometrów. Nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w biegu.  Na linii startu stanęło dokładnie 122 przedszkolaków. Za zgodą Pana Burmistrza  bieg odbył się na Stadionie Miejskim  w Piotrkowie Kujawskim. Dzieci startowały w 3 grupach wiekowych. Każdy uczestnik, jak na prawdziwego sportowca przystało, miał koszulkę z numerem startowym. Przedszkolaki, zagrzewane do biegu, łącznie pokonały dystans ok. 41480 metrów. Każdy mały biegacz otrzymał medal IV OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU PRZEDSZKOLAKÓW. Pan Burmistrz wynagrodził dzieciom trudy biegu słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przymocowanie numerów startowych do koszulek, jak również kibicowanie naszym dzielnym sprinterom. 

 

Hanna Betlińska

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-25 13:05:26

Dlaczego nie wystarczy, żeby rodzice rozmawiali z dziećmi, włączali im filmy czy nawet audiobooki? Dlaczego należy dzieciom czytać? Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” już od 15 lat niezmiennie przypomina o potrzebie codziennej wspólnej lektury. Poniżej zebraliśmy 20 powodów, dlaczego warto czytać dzieciom. 20 powodów na to, że czytanie dziecku to jeden z największych podarunków, jakie możemy ofiarować naszym dzieciom.

Czytając dziecku zaspokajamy jego potrzeby emocjonalne – czego nie zrobi za nas komputer ani telewizja. Podczas czytania jesteśmy blisko, przytulamy dziecko, patrzymy na nie z miłością, poświęcamy mu czas. W zrozumiały dla niego sposób rodzic swoim zachowaniem przekazuje mu: „Kocham Cię i jesteś dla mnie bardzo ważny”. To właśnie dzięki poczuciu, że jest ważne i kochane, dziecko rozkwita, zaczyna budować wiarę w siebie, życzliwość, empatię, umiejętności społeczne. Zdobywa też istotne kompetencje intelektualne: uczy się języka oraz myślenia. Współczesny człowiek musi umieć samodzielnie myśleć i podejmować decyzje. Powinien też swobodnie i poprawnie posługiwać się językiem, który dla każdego z nas jest prawdziwą wizytówką – w szkole, w pracy i w życiu. Język to przecież podstawowe narzędzie myślenia, zdobywania wiedzy, komunikacji z ludźmi i udziału w kulturze. Dobrze dobrane książki pomagają w rozwijaniu słownictwa, wiedzy i nauczaniu  wartości. Czytając dziecku – poszerzamy tematykę jego zainteresowań, używamy języka literackiego: poprawnego i bogatego, dajemy dziecku dostęp do treści, których nie dostarczy mu własne doświadczenie, rozwijamy jego wyobraźnię, wiedzę i wrażliwość moralną.

Badania potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

 1. buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem,
 2. zaspokaja potrzeby emocjonalne,
 3. wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości,
 4. uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu,
 5. przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania,
 6. uczy myślenia,
 7. rozwija wyobraźnię,
 8. poprawia koncentrację,
 9. ćwiczy pamięć,
 10. przynosi wiedzę ogólną,
 11. ułatwia naukę,
 12. uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną,
 13. rozwija poczucie humoru,
 14. jest znakomitą rozrywką,
 15. zapobiega uzależnieniu od mediów,
 16. chroni przed kwestionowalnymi wpływami ze strony otoczenia i kultury masowej,
 17. pomaga w rozwiązywaniu problemów,
 18. jest zdrową ucieczką od nudy,
 19. jest profilaktyką działań aspołecznych,
 20. kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość.”  

Źródło:

https://dziecisawazne.pl/codzienne-czytanie-dziecku-prosty-sposob-na-wychowanie/

Ezzbieta Olszewska

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-15 11:10:17

IV OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW
W piątek (11.05.2018r.) dzieci w czasie zajęć będą uczestniczyć w biegu przedszkolaków, który odbędzie się na stadionie w Piotrkowie Kujawskim.

Obowiązuje strój i obuwie sportowe.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-08 11:02:42

Maj

8.05.Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

9.05.Wycieczka do teatru w Inowrocławiu

10.05. Wycieczka do Kruszwicy

14.05.Wycieczka do Sali zabaw w Ślesinie

24.05. Imieniny Książki

26.05.Dzień Matki

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-05-08 10:58:53

DZIEŃ FLAGI  W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM

W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM

26.04.2018 r.

 

Dzieci tego dnia ubierają się w barwy narodowe –

 3 grupy na biało (Motyle, Pszczółki, Muchomorki)

 i 3 grupy na czerwono (Jagódki, Słoneczka, Biedronki).

Głównym elementem świętowania będzie wspólne zdjęcie  w plenerze – dzieci utworzą wielką flagę Polski.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-20 14:51:58