Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim
Strona głowna  /  Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
Aktualności

 

7 października - wyjazd dzieci z grupy Jagódki do Ślesina na salę zabaw

 

10 października - wyjazd dzieci z grupy Pszczółki do teatru w Inowrocławiu

 

14 października - Urodziny Kubusia Puchatka

 

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

 

20 października - udział dzieci z grupy Jagódki i Pszczółki w koncercie charytatywnym "Gramy dla dzieci"

 

25 października sesja fotograficzna zatytułowana "Leśna przygoda"

 

31 października - teatrzyk "Bezpieczeństwo na drodze"

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-10-03 08:15:19

22 września odbył się  piknik, który planowany był na 16 czerwiec lecz z powodu upałów został przesunięty.  Choć jesień za pasem w niedziele pogoda dopisała. Dzięki wsparciu ze strony rodziców i licznym sponsorom udało nam się w wyjątkowy sposób świętować Dzień Przedszkolaka. Nasi wychowankowie pomimo krótkiego czasu od momentu przekroczenia pierwszy raz progu przedszkola zaprezentowali się świetnie recytując, śpiewając i tańcząc. Na scenie gościnnie wystąpiły absolwentki przedszkola z grupy Motyle, uczniowie Szkoły Podstawowej w Piotrkowie Kujawskim, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Nowej Wsi oraz Klub Sportowy. Dzięki pozyskanym funduszom udało się zapewnić wiele atrakcji. Dzieci miały możliwość  przenieść sięw świat iluzji, sprawdzić w żonglerce jak również chodzeniu na szczudłach. Były dmuchane zamki, zjeżdżalnie, bańki mydlane, wata cukrowa oraz foto-budka. Na pikniku nie zabrakło druhów z OSP w Piotrkowie Kujawskim, funkcjonariuszy policji z naszego miasteczka jak również ratowników medycznych z SPZOP w Radziejowie, którzy dbali o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników pikniku. Dzieci miały możliwość zobaczyć sprzęt, którym na co dzień się posługują ratownicy, strażacy i policjanci. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli w organizacji pikniku. Dziękujemy sponsorom oraz Burmistrzowi Miasta i Gminy Piotrków Kujawski. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, dzięki którym udało się zorganizować stoiska: pchli targ, kolorowy tapir, kawiarenka, chata kujawska. Rodzice pomagali przy rozkładaniu  sprzętu, obsługiwali stoiska a później pomagali przy porządkowaniu terenu.

Dziękujemy
Hanna Betlińska

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-25 14:07:29

DROGIE PRZEDSZKOLAKI

DRODZY RODZICE

DRODZY PRACOWNICY I NAUCZYCIELE PRZEDSZKOLA

ŻYCZĘ WAM ABYŚCIE PO WAKACYJNYM ODPOCZYNKU PEŁNI ZAPAŁU, Z RADOŚCIĄ
PODEJMOWALI PRZEDSZKOLNE WYZWANIA.

TYM PRZEDSZKOLAKOM, KTÓRE PRZEKRACZAJĄ PRÓG PRZEDSZKOLA PO RAZ PIERWSZY ŻYCZĘ, ABY POBYT W PRZEDSZKOLU BYŁ NIEKOŃCZACĄ SIĘ CIEKAWĄ, RADOSNĄ I PEŁNĄ ODKRYĆ PRZYGODĄ ORAZ WSPANIAŁĄ ZABAWĄ.

NAUCZYCIELOM PRZEKAZUJĘ SERDECZNE POZDROWIENIA, WYRAŻAJĄC NADZIEJĘ, ŻE WYTRWALOŚĆ, CIERPLIWOŚĆ I SATYSFAKCJA ZAWODOWA BĘDĄ Z NIMI NA CO DZIEŃ.

WSZYSTKIM RODZICOM ŻYCZĘ SPOKOJNEGO ROKU SZKOLNEGO ORAZ SPEŁNIENIA NADZIEI I OCZEKIWAŃ POKŁADANYCH W SWOICH DZIECIACH.

 

DYREKTOR PRZEDSZKOLA

KATARZYNA ULEWICZ

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-09-02 10:52:22

Informujemy, iż w dniu 28 sierpnia o godzinie 16.00 w przedszkolu, odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców wszystkich przedszkolaków.  Z uwagi na ważne kwestie poruszane na zebraniu prosimy o obowiązkowe przybycie.

                                                                                                                                                                  Dyrektor Przedszkola Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19 08:34:31

W dniach od 19 do 23 sierpnia w godzinach od 9.00 do 11.00 zapraszamy nowoprzyjęte dzieci wraz z rodzicami do przedszkola na Tydzień Adaptacyjny.  Dziecko razem z mamą/tatą zostaje na czas dwóch godzin w przedszkolu.
Udział  w dniach adaptacyjnych pozwoli dziecku poznać nowe środowisko, rówieśników, swoją panią, co znacznie złagodzi wrześniowy stres bycia przedszkolakiem.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19 08:33:07

Minął kolejny rok szkolny, nadszedł czas wypoczynku i radości. Wszystkim Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę. Życzymy,  by okres wakacyjny był czasem odpoczynku i radości. Z okazji długo wyczekiwanych wakacji życzymy wszystkim przedszkolakom bezpiecznych słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola:)

Składam serdeczne podziękowanie RODZICOM, za dobre słowo, za inicjatywę
i zaangażowanie, a tym, którym zależy na dobru naszej placówki – za budowanie jej pozytywnego wizerunku.

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzę wspaniałych, słonecznych dni przepełnionych radością, niezapomnianych podróży oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Absolwentom i ich Rodzicom życzę powodzenia i sukcesów w szkole.

                                                                                                                                                                 Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Dyrektor Przedszkola – Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-19 08:20:56

                   Kończą się nasze w przedszkolu chwile, które już teraz wspominamy mile. 

     Lecz zanim nadejdzie rozstania czas, kochanych Rodziców zapraszamy do nas. 

                                                         18 czerwca o godzinie 10.00

       Bo z Wami chcemy pożegnać przedszkole i w wielką radością pomyśleć o szkole. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-17 14:20:48

        Współczesny świat jest pełen zagrożeń. Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w życiu dziecka. Wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci powinny dowiedzieć się jak najwięcejo otaczającej rzeczywistości, która może nieść szereg rozmaitych zagrożeń. Dzieci muszą nauczyć się przewidywać i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą ocenę niebezpieczeństwa. Przedszkole ma duży wpływ na kształtowanie osobowości dziecka, dlatego też należy jak najwcześniej rozpocząć systematyczne działania zmierzające do uświadomienia dzieciom grożących im niebezpieczeństw. W dniach od 3 do 7 czerwca zorganizowane zostały spotkania z różnymi specjalistami zawodowo związanymi z bezpieczeństwem i zdrowiem.

         Kolorowy Tydzień rozpoczęliśmy spotkaniem z funkcjonariuszami policji z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim. W poniedziałek dzieci, w niebieskich barwach powitały policjantów w przedszkolnych progach. Goście przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa na drodze i na podwórku, obowiązku zapinania pasów w samochodzie i podróżowaniu w fotelikach. Tłumaczyli dzieciom jak należy zachować się, gdy dziecko zaczepi ktoś obcy. Wyjaśnili jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Przedszkolaki zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Policjanci mówili o bezpiecznym zachowaniu w czasie wakacji. Funkcjonariusze przedszkolakom wręczyli odblaski. Spotkanie policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant jest przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.

      Wtorek to dzień, w którym nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie. Podczas spotkania nasi milusińscy dowiedzieli się, iż praca strażaków polega nie tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki, którym przyjechali nasi Goście. Strażacy zademonstrowali wykorzystywany w akcjach sprzęt oraz wyposażenie wozu strażackiego, między innymi: gaśnice, węże oraz sprzęt służący do pomocy podczas wypadków. Przedszkolaki dowiedziały się także, do czego służy tzw. sygnalizator bezruchu- dźwiękowe urządzenie ostrzegawcze. Ogromną atrakcją było wejście do wozu strażackiego. Dzieci choć przez chwilę mogły poczuć się jak mali strażacy. Dla wszystkich, była to naprawdę wspaniała przygoda, podczas której wiele się nauczyliśmy.

      W czwartek dzieci przyszły ubrane w kolor zielony. Tego dnia odwiedził nas patrol saperski z 2 pułku inżynieryjnego z Inowrocławia. Żołnierze opowiadali o swojej pracy, pokazywali sprzęt saperski. Przeprowadzili różnież pogadankę na temat zachowania się w czasie znalezienia podejrzanej paczki lub niewybuchu. Ciekawi jesteśmy ile przedszkolaków po tym dniu marzy o pracy w wojsku?

        Piątek dzieci na spotkanie z ratownikami medycznymi przyszły ubrane w kolor pomarańczowy. Niestety z przyczyn niezależnych od nas spotkanie nie odbyło się. Tego dnia nauczyciele prowadzili zajęcia na temat zdrowia, ratownictwa medycznego jak również profilaktyki. Dzieci uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych.

Kolorowy Tydzień to wydarzenie, które daje dzieciom w atrakcyjny sposób, uregulować wiedzę na temat bezpieczeństwa i zdrowia. Dzieci poprzez wszystkie spotkania w tym tygodniu uświadomiły sobie jak ważną i niebezpieczną służbę pełnią wszyscy zaproszeni goście.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i wyszukiwanie ubrań w danym kolorze.

 

Hanna Betlińska

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-16 19:22:06

W dniu 12 czerwca 2019r.   komisja konkursowa w składzie:

 1. Dorota Kurant – nauczyciel, organizator konkursu;
 2. Ewa Staszak – nauczyciel przedszkola;
 3. Beata Królak – nauczyciel przedszkola;
 4. Magdalena Gregor – nauczyciel przedszkola.

rozstrzygnęła  IX ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej „Las to nasz dom”. Na konkurs wpłynęło łącznie 79 prac w dwóch kategoriach wiekowych z 29 przedszkoli, punktów przedszkolnych, szkół i domów kultury z całej Polski. W konkursie nie brały udziału dzieci z naszej placówki. Po długiej naradzie wyłoniono najpiękniejsze prace:

Dzieci młodsze: 3,4-latki

 1. I miejsce: Ada Mączkowska – Przedszkole w Zespole Szkół w Biedrusku;
 2. II miejsce: Magdalena Gora – Przedszkole Publiczne w Starych Budkowicach;
 3. III miejsce: Leon Gębala – Zespól Szkolno-Przedszkolny w Mesznej.

 wyróżnienia:

 1. Faustyna Jusiak– Przedszkole nr 48 w Lublinie;
 2. Oskar Bobek – PSP im.  ks. Jana Twardowskiego w Buczu.

Dzieci starsze:  5,6-latki

 1. I miejsce: Patrycja Chmielewska – Miejskie Przedszkole nr 8 w Zgierzu;
 2. II miejsce: Marcelina Szynkowska – Przedszkole Miejskie nr 26 w Katowicach;
 3. III miejsce: Nikola Nędza – Oddział Przedszkolny przy SP w Przedborzu.

wyróżnienia:

 1. Tola Morżyk– Publiczne Przedszkole  nr 1 w Sztumie;
 2. Filip Uściłowski – Miejskie Przedszkole nr 31 w Rudzie Śląskiej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne, pomysłowo wykonane prace i zapraszamy do udziału w następnej X  edycji konkursu w kolejnym roku szkolnym.

 

Organizatorzy

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-14 11:22:35

DECYZJĄ RADY RODZICÓW I RADY PEDAGOGICZNEJ  Z UWAGI NA TRUDNE WARUNKI POGODOWE I TROSKĄ O ZDROWIE DZIECI, 

XIX PIKNIK RODZINNY  ZAPLANOWANY NA             16 CZERWCA ZOSTAŁ PRZEŁOŻONY NA  MIESIĄC WRZESIEŃ.

                                  PRZEPRASZAMY

                                           Katarzyna Ulewicz - dyrektor przedszkola

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-06-13 14:56:32