Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim
Strona głowna  /  Aktualności

Witamy na stronie naszego przedszkola!
Aktualności

   Moment przekroczenia przez dziecko progu przedszkola jest niewątpliwie ważnym  wydarzeniem w życiu całej rodziny, dlatego warto się do tego  odpowiednio przygotować.

Większość psychologów jest zdania, że trzylatek nie jest  jeszcze w stanie samodzielnie przekroczyć  progu  instytucji zbiorowego wychowania, jaką jest przedszkole. Wymaga ono wparcia rodziny i nauczycieli. Tymczasem, wyniki badań psychologicznych i pedagogicznych wskazują na to, iż jedną z przyczyn problemów adaptacyjnych dzieci jest brak współpracy między rodziną a przedszkolem. Obserwuje się, iż rodzice oddający swoje trzyletnie dziecko do przedszkola przeżywają pewne obawy oraz są zaskoczeni wymaganiami wobec przyszłych przedszkolaków. Szczególnie trudne momenty przeżywają rodzice, gdy pojawią się pierwsze problemy z przystosowaniem dziecka do warunków i wymagań przedszkola. Często po prostu nie potrafią tych problemów rozwiązać i pomóc dziecku, a uwagi  nauczycielek przyjmują  jak swoisty atak, a nie przejaw troski o ich  dziecko.  Powszechnie wiadomo, że przedszkole może zapewnić prawidłowy rozwój dziecka oraz zaspokoić jego najważniejsze  potrzeby tylko przy dobrej współpracy z jego rodziną.

Rodzice są dla dziecka  najważniejszymi osobami i to oni pierwsi będą objaśniać mu wszystko, co jest dla niego trudne i niejasne w nowym środowisku. To oni też będą   w największym stopniu kształtować stosunek emocjonalny dziecka do przedszkola.
 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-08-06 10:14:49

Informujemy, iż w dniach od 21 do 24 sierpnia br. odbędą się  DNI  ADAPTACYJNE   dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola. Dzieci z rodzicami mogą przebywać w przedszkolu  w godzinach od 9.00 do 11.00.

W dniu  28 sierpnia br. o godz. 16.00 odbędzie się także zebranie organizacyjne dla rodziców wszystkich dzieci przyjętych  do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.  Na zebraniu m.in. przedstawione zostaną następujące tematy:

  • godziny pracy przedszkola i godziny pracy grup;
  • omówienie zajęć dodatkowych (j. angielski, rytmika, religia, terapia logopedyczna);
  • ustalenie składki na Radę Rodziców (wyjaśnienie w jaki sposób wykorzystywane są fundusze zebrane ze składki);
  •  odpłatność za przedszkole;
  • wyprawka przedszkolaka;
  • ubezpieczenie.
komentarzy: (0)
data dodania: 2018-07-30 12:00:28

  Serdecznie dziękujemy
Towarzystwu Ubezpieczeń i Reasekuracji


                                     za fundusze, które przeznaczyliśmy na
                                        zakup zabawek i pomocy dydaktycznych  w celu 
                                wzbogacenia kącików tematycznych w naszej sali.


                                                                              Dziękujemy
                                                                                    dzieci z grupy "Motyle" wraz
                                                                                z wychowawczyniami

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26 12:04:02

  

 

Wszystkim Dzieciom i Rodzicom życzę wspaniałych, słonecznych dni przepełnionych radością, niezapomnianych podróży oraz szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Absolwentom i ich Rodzicom życzę powodzenia i sukcesów w szkole.

 

Z pozdrowieniami i wyrazami szacunku

Dyrektor Przedszkola – Katarzyna Ulewicz

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26 08:20:32

          W  dniu 20 czerwca 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18. Był to dzień szczególny - pełen przeżyć dla przedszkolaków, rodziców oraz nauczycieli. W obecności  zaproszonych gości,  rodziców i młodszych kolegów 57 pięciolatków pożegnało nasze przedszkole, aby we wrześniu rozpocząć edukację w szkolnych „zerówkach”.  Pomimo wzruszenia dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, w którym  podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w opiekę, naukę i wychowanie.

Pani dyrektor przedszkola Katarzyna Ulewicz podziękowała wszystkim zebranym: dzieciom za czas spędzony w przedszkolu, rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie przedszkola, zaproszonym gościom za wsparcie dawane w każdej chwili. Głos zabrał również pan Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Bogucki i pani radna Halina Wawrzyniak, którzy dołączyli się do podziękowań i złożyli  dzieciom  życzenia wesołych i szczęśliwych wakacji.  Na pamiątkę nasi absolwenci dzieci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i pamiątkowe zdjęcia.

Wszystkim dzieciom  życzymy wspaniałych i przede wszystkim bezpiecznych  wakacji a we wrześniu radosnego powrotu do przedszkola i szkoły oraz sukcesów w dalszej edukacji.

Dorota Kurant

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-26 08:10:39

Współczesny świat jest pełen zagrożeń. Bezpieczeństwo odgrywa istotną rolę w życiu dziecka. Wiek przedszkolny to czas, w którym dzieci powinny dowiedzieć się jak najwięcej o otaczającej rzeczywistości, która może nieść szereg rozmaitych zagrożeń. Dzieci muszą nauczyć się przewidywać i radzić sobie w sytuacjach zagrożenia poprzez właściwą ocenę niebezpieczeństwa. Przedszkole ma duży wpływ na kształtowanie osobowości dziecka, dlatego też należy jak najwcześniej rozpocząć systematyczne działania zmierzające do uświadomienia dzieciom grożących im niebezpieczeństw.  Na przełomie maja i czerwca zorganizowane zostały spotkania z różnymi specjalistami zawodowo związanymi z bezpieczeństwem i zdrowiem. Kolorowy Tydzień rozpoczęliśmy spotkaniem z ratownikiem medycznym pracującym w Pogotowiu Ratunkowym w Radziejowie. Dzieci ubrane na pomarańczowo zapoznały się z zadaniami ratownictwa medycznego.  To było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego Ratownika Medycznego było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca. Następnie przedszkolaki miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych. W trakcie prowadzonych zajęć zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”. Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli jak mogą pomóc. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-19 15:03:51

 Jak co roku 1 czerwca dzieci obchodzą swoje święto, czyli Dzień Dziecka. My uczciliśmy je 5 czerwca i w dniu tym, słońce świeciło nad Naszym Przedszkolem dla Wszystkich Dzieci. Rozbrzmiewała wesoła dziecięca muzyka zapraszająca do tańca. Każde dziecko miało możliwość realizowania swojego talentu pasjonujące się malarstwem, rysunkiem realizowały swoje marzenia ujawniając swój talent plastyczny pod kierunkiem swoich pań. Dzień obfitował w liczne atrakcje: pokonywanie ścieżki sensorycznej,  tańce przy muzyce, malowanie twarzy, zabawy z piłką. Plac zabaw rozbrzmiewał wesołą zabawą. Po harcach na dzieci czekała pyszna kolorowa galaretka. Nasze przedszkolaki  w tym dniu miały tyle energii, że bawiły się przez cały dzień! Dzień pełen wrażeń szybko się skończył, ale wspomnienia pozostaną na długo.

Elżbieta Sobieraj

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-19 14:50:53

Ten rok szkolny okazał się dla nas rokiem wspaniałych osiągnięć. Nasze przedszkole   i grupa Jagódki zostały zgłoszone przez rodziców do plebiscytu Przedszkole na Medal  i Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna, którego organizatorami byli Gazeta Pomorska, Express Bydgoski i Nowości – Dziennik Toruński.  Dzięki szczególnemu zaangażowaniu rodziców i przyjaciół przedszkola zajęliśmy II miejsce jako Przedszkole Roku 2018 oraz I miejsce jako Najsympatyczniejsza Grupa Przedszkolna powiatu radziejowskiego.

 Dziękujemy wszystkim za to, że doceniają nasze starania i zaangażowanie w pracę nad wychowaniem i rozwijaniem uzdolnień i  zainteresowań naszego najmłodszego pokolenia.

Ewa Staszak

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-18 12:33:26

Serdecznie dziękuję sponsorom i rodzicom za wsparcie okazane przy organizacji  XVIII Pikniku Rodzinnego,
który odbył się w dniu 10 czerwca 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym „Kujawiaczek”.

Wraz z podziękowaniami proszę przyjąć życzenia wielu sukcesów 
i powodzenia w realizacji wszystkich planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Dyrektor przedszkola - Katarzyna Ulewicz

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-18 10:15:36

W dniu 14 czerwca przedszkolaki z grupy „Pszczółki” wybrały się na niesamowitą wyprawę do leśniczówki w Trojaczku, gdzie gościny udzielił im leśniczy leśnictwa Piotrków Kujawski pan Michał Kowalski. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerowi po lesie i wzdłuż stawów w towarzystwie leśników pana Jana i Michała Kowalskich. Szczególny zachwyt wśród dzieci wzbudziły kwitnące lilie wodne i rybki, które mogli obserwować w stawie. Kolejną atrakcją naszego pikniku  było spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w  Radziejowie i Posterunku  Policji w Piotrkowie Kujawskim. Dzieci mogły obejrzeć radiowóz, sprawdzić jego wyposażenie. Policjanci rozmawiali z Przedszkolakami o zachowaniu się w lesie i podczas pobytu nad wodą.  Po licznych atrakcjach przyszedł czas na  piknik na świeżym powietrzu i pyszne kiełbaski ufundowane przez tatę Zosi.

To był niezapomniany wyjazd. Dziękujemy bardzo, że mogliśmy skorzystaćz gościnności pana leśniczemu o oraz uprzejmości policjantów. Dzięki temu przedszkolaki już od najmłodszych lat nabywają prawidłowe nawyki dotyczące zachowania w lesie i bezpieczeństwa na drodze. 

Dorota Kurant

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-06-15 09:58:14